Biorezonans Nedir?

Biorezonans için vücudumuzun enerji alanına etki eden bir frekans sitemi diyebiliriz. Sağlıksız hücrelerin ya da organların DNA hasarı sebebiyle değişmiş elektromanyetik dalgalar yaydığı fikrine dayanır. Çünkü vücudumuzdaki her bir hücrenin enerjisi vardır. Dolayısıyla bu durum vücudun kendi manyetik ya da biyomanyetik alana sahip olduğu anlamına gelir. O halde biorezonans nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz biyomanyetik alanda meydana gelen dengesizlikler vücutta problem teşkil edebilir. Biorezonans da tam olarak bir rahatsızlığın altında yatan nedeni çözebilmek adına biyomanyetik alanı hedef alır. Bu noktada biorezonsansı vücudun sağlıklı forma dönüşmesi, ağır metallerın atılarak bağışıklık sisteminin düzenlenmesi ve hastalıkların tedavi edilmesi amacı ile uygulanan terapi yöntemi diye tanımlayabiliriz. Öyleyse biorezonans hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Sırayla inceleyelim.

Biorezonans Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Biorezonans, vücutta ortaya çıkan herhangi bir rahatsızlığın kaynağını belirlemek adına yine vücudun manyetik ve frekanslarını ölçerek çalışan bir sistemdir. Biorezonsans nedir? Sorusu bu anlamda ameliyatsız tedavi yöntemi diye de açıklanabilir. Tedavi esnasında elektrotlar cildinize yerleştirilerek, elektromanyetik sinyaller yayan bir makineye bağlanır. Makine de vücudunuza hafif dürtüler gönderir. Hücreleriniz hem dengeli hem de sağlıklı ise, geri gelen sinyali net bir şekilde okur. Diğer tarafta vücudunuzun biyomanyetik alanında bir bozukluk varsa, geri dönen sinyal son derece zayıf olacaktır.

Biorezonans makinesi, geri dönen sinyallerin ne olduğunu anlayabilmek için binlerce farklı frekans ile programlanmış durumdadır. Örnek verirsek; bir frekans karaciğer hücrelerinizde problem olduğu anlamına gelebilirken, diğeri ise virüs ya da alerjiye işaret edebilir. Biorezonans terapisi aynı zamanda problemi saptamanın yanında, dengeyi yeniden sağlayabilmek adına da kullanılabilir. Makine vücudun biyomanyetik alanını sıfırlamaya yardımcı olmak için karşı frekanslar da yayabilir.

Hangi Rahatsızlıklarda Biorezonans Terapisi Uygulanır?

Çeşitli rahatsızlıklarda biorezonans tedavisine başvurulabilir. O halde hangi rahatsızlıklarda biorezonans terapisi uygulanır? Şu şekilde ele alabiliriz.

  • Mide Ağrısı; biorezonans tedavisi sayesinde önemli ölçüde azalma gösterir.
  • Alerji; yapılan çalışmalar bazında biorezonans terapisinin astım ve egzaman gibi alerjik semptomları iyileştirdiği ortaya çıkmıştır.
  • Sigara bağımlılığı; 2014 senesinde 190 sigara kullanan kişi ile gerçekleştirilen çalışma, yalnızca bir seans biorezonans tedavisi uygulayanların bir sene sonra başarılı şekilde sigara bırakma ihtimalinin yüksek olduğunu kanıtlar niteliktedir.
  • Yorgunluk ve antrenman; kan basıncını normalleştirerek sporcuların tepkisini yeniden dengeler.
  • Psikiyatrik şikayetler; biorezonansın kaygı, depresyon ve duygu durum bozukluğu gibi rahatsızlıkları iyileştirme gücü vardır.

Kimler Biorezonans Tedavisinden Faydalanabilir?

Öncelikle biorezonans uygulamasında herhangi bir yaş sınırı olmadığını belirtmeliyiz. Yan etkisinin olmaması büyük avantajdır. Bebeklikten başlayarak ileri yaşlara kadar giden tüm hastalarda rahatlıkla uygulanabilir. Vücutta bozulmuş tüm sistemlerin biorezonans sayesinde düzelmesi mümkündür. Yukarıda sıraladığımız alanlarda rahatsızlık ve şikayeti olan herkes biorezonans tedavisini deneyebilir. Bunun yanında biorezonansın nörolojik şikayetlerden eklem ve baş ağrılarına kadar uzanan geniş bir yelpazesi vardır.