Alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp olarak adlandırılan tedaviler, günümüzde yoğun bir şekilde talep görmektedir. Bunun temel nedeni insanların artık doğallığın önemini kavraması ve hayatımızın her alanını ele geçiren yapaylığın zararlarının farkına varmasıdır. Naturel Terapia (merkezimizde) de sizlerin bu ihtiyacına yönelik olarak hastalıklarınızda ve çeşitli rahatsızlıklarınızda destekleyici tedaviler sunar. Hastalıklarınız için aldığınız tıbbi terpilerin yanı sıra destekleyici olarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Naturel Terapia Ekibimiz Kimlerden Oluşuyor?

Naturel Terapia ekibimiz alanında profesyonel isimlerden meydana gelir. Tüm kadromuz alanında gerekli eğitimi almış ve deneyimli kişilerdir. Ekibimizde bulunan kişilerin görev tanımları şu şekildedir:

  • Tıp doktoru
  • Aromaterapist
  • Fizyoterapist
  • Masaj terapi eğitmeni
  • Biyolog
  • Beslenme danışmanı

Doktorlarımız, beslenme danışmanımız ve kadromuzda yer alan diğer ekip arkadaşlarımız ile size tamamlayıcı tıp alanında çeşitli hizmetler veriyoruz.

Hacamat

Hacamat uzun yıllardır bu topraklarda uygulanan ve dinî boyutu da olan bir tedavi. Vücutta bulunan kirli kanın dışarı atılmasını sağlayan bu uygulama sırasında vücudunuza iz bırakmayacak kadar küçük kesiler atılır. Bu kesilerin üzerine kapatılan hacamat kupaları kirli kanı yavaş yavaş çeker. Uygulama anında bile pis kanın atılmasının verdiği rahatlamayı hissedersiniz. Hacamat; migren, romatizma, bel ağrısı gibi birçok hastalıkta kullanılır.

Rezonans Terapi

REZONANS TERAPİ son yıllara oldukça popüler olan uygulamalardan biridir. Bu uygulamada hastalıkların yaydıkları frekanslar, cihazlardan gönderilen iyileştirici frekanslar aracılığıyla bedenin iyileştirilmesine katkı sağlar. Terapinin ilk aşamasında hastaya uygulanan testlerle negatif yükler tespit edilir. Bu yüklerin yaydığı olumsuz frekanslar, olumlu frekanslar sayesinde bozulur. Alerji, stres, ağrı, kilo problemi ve bağımlılık tedavisi için kullanılabilir.

Sülük

Doğada bulunan mucizevi canlılardan biri sülüktür. Bu canlı yaradılışında bulunan bir özellik sayesinde hastalıklı bölgeye yapışarak kirli kanı emer. Böylece söz konusu bölgede iyileşme daha hızlı gerçekleşir. Sülük uygulamasında kanamanın durmaması gibi riskler olduğu için bu uygulamanın kesinlikle uzman gözetiminde yapılması gerekir.

Medikal Masaj

Günümüzde hareketsizlik ya da uygun olmayan çalışma koşulları gibi farklı nedenlerle birçok insan çeşitli ağrılar çeker. Sırt ve boyun bölgesinde yoğunlaşan bu ağrılar nedeniyle günlük hayatınızı sürdürmekte zorlanırsınız. Medikal masaj ile ağrılarınızı gidermeniz son derece kolaydır. Masaj uzmanlarımız size uygun sayıda ayarlanacak seanslarda en etkili tekniklerle ağrılarınızı giderir.

Refleksoloji

Refleksoloji ayak tabanında bulunan belirli noktalardan çeşitli organlarda bulunan sorunlara çözüm üretilmesini sağlar. Ayak tabanında ve vücudun çeşitli yerlerinde bulunan bazı noktalar, belli organlarla ilişki içerisindedir. Bu noktalar üzerine doğru miktarda basınç uygulandığında iyileştirici bir etki hissedilir. Refleksoloji enerji tıkanıklığına yol açan sorunları ortadan kaldırır ve olumlu enerji akışı sağlanır. Özellikle ağrıya yol açan hastalıklarda uygulanabilir.

Aromaterapi ve Fitoterapi

Aromaterapi ve fitoterapi yönteminde hastaya bitki ve özel yağlar aracılığıyla destek sağlanır. Doğada bulunan çeşitli bitkiler, yüzyıllardan beri hastalıkların tedavisinde kullanılır. Birçok ilacın özünde de bitkiler yer alır. Bu bitkiler oral yolla alınabileceği gibi yağı ya da suyu çıkarılarak vücuda uygulanabilir. Cilt bakımı, alerji, ağrı, yaralanma gibi çeşitli durumlarda bitkilerin gücünden yararlanmak mümkündür.

Bitkilerin destekleyici olarak kullanılması sırasında karışım oranları ve doğru bitkinin seçimi son derece önemlidir. Bu nedenle kesinlikle bilinçsiz bir şekilde bilmediğiniz bir bitkiyi kullanmamalısınız.

Bioenerji

Bioenerji, bir enerji aktarımı tekniğidir. Hastanın kapalı olan çakralarının açılması ve tedaviye hazır hale gelmesi ile enerji aktarımı başlar. Tedavi sırasında hafif karıncalanma gibi hisler oluşabilir. Bioenerji uzmanları kendilerinde olumlu enerjiyi depolayarak size aktarır.

Naturel Terapia olarak uzman kadromuz ve nitelikli tedavilerimiz ile sizlere daha huzurlu bir yaşam vadediyoruz. Günlük hayatınızı zorlaştıran tüm sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.