Hasta ve yorgun organın rehabilitasyonu ve yeniden eski duruma dönmesi için organizmanın yüzeyi üzerine uygulanan sistemli ve belirli mekanik enerjiyle uygulanan derin doku tetik nokta refleksoloji terapi teknikleriyle yapılan

Tedavi amaçlı masaj türüdür. Medikal masaj hastanın yaşam kalitesini artırmaya yönelik kabiliyet kazandırmaya ve psikolojik destek amaçlıda uygulanmaktadır. Kasların toparlanması sağlayarak biriken toksit maddeleri atılımını sağlayarak kemiklerin güçlenmesine yardımcı etkisi vardır.

Tetik Nokta Masajı

Kas kramplarının spazm olarak bilinen sinir kasılmalarının sebep olduğu ağrıları hafifletmek ve tamamen yok etmek için yapılan bır terapi yöntemidir.

Tetik nokta masajın öncesinde yağlı tam vücut masajıyla birlikte kaslar üzerindeki bloke olmuş noktaların farkında olmasıyla başlar. Bloke olmuş noktaları bası yoluyla açmaya çalışırız. Klasik bağ dokusuyla yumuşattığımız kasları bloke olmuş noktalar açılır.

Derin Doku Masajı

Derin doku masajı kasları çevreleyen bağ dokusuna ulaşmak için sıkı bir bası uygulayarak yapılan İsveç ve Balı masajının yetersiz kaldığı durumlarda kulunç ve kas sertleşmelerinin yoğun olduğu bölgelere cilt tabakasının daha derindeki dokuyu hedef alarak yapılan bir masaj türüdür.

Meridyen Terapi

Vücudumuzda yer alan ruhsal, zihinsel ve bedensel enerjinin kaynak noktaları ve merkezi olan meridyenlerin vücut içerisinde çeşitli müdahalelerle daha düzenli ve dengeli dağılmasını sağlayan ve böylece hem beden sağlığımızın hem de ruh sağlığımızın iyileştirilmesinde yardımcı olacak bir terapi yöntemidir. İnsan bedeninde 8 ana 12 ara meridyen vardır. Tüm bu meridyenler açıldığında ve bedenimiz içindeki enerji akışı sağlandığında kan dolaşımının ve metobolizmanın iyileştirilmesi, kemik ve kasların güçlenmesi, postürün düzelmesi, ödemin atılması, vejetatif sinir sisteminin düzenlenmesi, mide ve bağırsakların düzgün çalışması, kozmetik iyileştirici etki, vücut ağırlığının azalması başta olmak üzere birçok faydası mevcuttur.

Masaj hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.