Hacamat Nedir? Hacamat İle Toksinlerinden Ağrısız Bir Şekilde Tek Seansta Kurtul!

Hacamat alternatif tıpta sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Tarihi eski Mısırlılara kadar uzanan kadim tıp yöntemlerinden biri olan hacamatın pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinir. O halde hacamat nedir?

Avrupa’da kupa tedavisi diye adlandırılan hacamat, vakum ile vücuttaki kirli kanın alınması olayıdır. Vücudun belli bölümlerine açılan küçük kesikler ile kirli kan tamamen çekilir. Kelime anlamı emmek olan hacamat, kafadan sırta, sırttan bacaklara veya hastalıklı organın bulunduğu kısımlara rahatlıkla uygulanabilir. Hacamat terapisi ile sen de tek seansta yaşayacağın yenilenme, tazelenme ve derinlemesine arınmanın derin mutluluğunu hemen yaşayabilirsin.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Rahatsızlıklara iyi geldiği bilinen hacamat nasıl yapılır? Öncesinde vücutta işlemin yapılacağı bölge seçilerek küçük kesikler uygulanır. Kesiklerin uygulanmasından sonra da steril edilmiş bardak ya da kavanozlar üzerlerine konur. Ardından vakumlama işlemi için biraz beklenir. Vakumlanan kan bardak veya kavanozun içinde tutulur. Kirli kan diye adlandırılan bu kanın vücuttan çekilmesi sayesinde meydana gelebilecek pek çok hastalığa engel olunacaktır. Hacamat uygulamasıyla çevresel toksin ve ağır metalleri hızlı bir şekilde bedeninden tasfiye etmiş olacak ve hacamat terapisinin etkisini derinlemesine deneyimleyeceksin.

Hacamat uygun zamanlarda belli aralıklar dâhilinde usulüne göre yapıldığı takdirde vücudun dışarıya atamadığı ağır metallerin, toksinlerin ve hormonlu gıdaların bıraktığı kalıntılar emilir. Böylece vücudumuzda bıraktığı kalıntılar emilir ve bedenimizin normal formuna gelmesi sağlanır.

Hacamat Faydaları Nelerdir?

Hacamatın insan sağlığına sayısız faydası vardır. Öyleyse her birini teker teker inceleyelim.

 • Hacamat kandaki toksinleri, zehirli atıkları temizler. Hazır gıdaların verdiği zararı ortadan kaldırırarak kano detoks uygular.
 • Hacamat faydaları arasında nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında şifa sürecini hızlandırması öne çıkar.
 • Kronikleşmiş baş ağrılarını geçirme yolunda önemli rol oynar.
 • Kan yapımını uyararak kansızlık eksikliğinin tedavisini destekler.
 • Halk arasında Sara diye bilinen Epilepsi nöbetlerinde, nöbetin şiddetini ve sayısını azaltır.
 • Vücudu rahatlatmak adına en etkili yöntemlerden biri şüphesiz hacamattır. Stresi azaltarak çabuk sinirlenmeyi önler. Şifa sürecini de hızlandırır.
 • Baş dönmesi günümüzde en çok rastlanan rahatsızlıklardan biridir. Hacamat tedavisi baş dönmelerinin geçmesi sürecinde de son derece etkilidir.
 • Refleksleri güçlendirir.
 • Hacamat faydaları arasında dış hastalıklarına iyi gelmesi dikkat çeker. Diş ağrılarının ortadan kaldırılması sürecinde hacamata başvurulabilir.
 • Kas ve bağ dokuları arasındaki esnekliği arttırarak, doku ve eklemlerdeki sertliğin yumuşamasını sağlar.
 • Kan damarlarındaki geçirgenliği arttırır. Bu sayede organlara daha çok oksijen gitmiş olur. Hücreler de yenilenmeye başlar.

Hacamat Sonrası Vücutta Neler Olur?

Hacamat işlemi uygulandıktan sonra bazı kişilere kan yapıcı pekmezli suyumuzu ikram ederiz ki danışanlarımız bu hizmeti aldıktan hemen sonra bile derin rahatlama ve arınmayı hissettiklerini bize aktarırlar. Hacamat terapisi sonrası alınan kirli kan sorası vücut,  yenilenmenin biyolojik düğmesine basarak hızlıca yeni kan üretmeye ve tıkanıklıkların hızlıca açılması neticesinde hücrelere oksijen banyosu yaptırır. Hacamat sayesinde oksijenlenmesi artan hücreler daha çok enerji üreterek sizlere daha enerjik ve zinde bir sonuç sunar. Hacamat sporculardan, sanatçılara, devlet büyüklerine kadar pek çok kişinin enerjik ve pozitif bireyler olmasının altına yatan sır olarak sunuluyor. Kendine bu harika iyiliği yapmak için daha fazla bekleme ve uzman kadromuz ile sunduğumuz hacamat uygulamasıyla harika bir sonuç deneyimle .

Hacamat Kimler İçin Uygun Değil?

Kalp, tansiyon, diyaliz ve hemofili hastalıkları olan kişiler için hacamat tedavisi uygun bir yöntem değildir. Ayrıca kemoterapi ya da ışın tedavisi gören ve gebelik durumu olan kişilere de hacamat tavsiye edilmez. Pek çok durumda kullandığımız hacamat terapisi danışanlarımızın en çok tercih ettiği ve hızlı şekilde sosyal hayatlarına döndüğü ve harika geri dönüşleriyle bizleri çok mutlu ettikleri bir uygulamadır.