Biorezonans Terapisi Ve Hastalık

İnsan organizması yaşamsal ihtiyaçlarını giderebilmek için oksijen,su ve besinlere ihtiyaç duyar. Solunum yoluyla aldığımız hava ile içtiğimiz su, sıvı gıdalar, besinler, vitamin – mineral ihtiyacımızı karşılamak üzere vücudumuz tarafından sindirim ve enerjiye dönüştürülürler. Sonuç olarak, yaşamın devamlılığı için bu mekanizma sürekli olarak çalışır. Dışarıdan aldıklarımız, oksijen gazı ile kullanılabilir kimyasal bir enerjiye dönüştürülür, Bu enerji hücresel bazda bölünme, protein sentezi, hormon sentezi, madde giriş çıkışı başta olmak üzere hayatta kalmamız sağlayan birim biyokimyasal işlemlerde kullanılır. Hastalanma meselesini de bu tanım üzerine inşa edecek olursak , hücrelerin yeterince beslenememesi, yeterli oksijeni temin edememesi  herhangi bir organın yetersiz çalışması , vücuttaki  denge ve uyumun  bozulması olarak tanımlanabilir. Mesela, Vücudun büyümesi, gelişmesi ,üreme sistemi, birçok metabolik olayların gerçekleşmesi için hormon denilen, doku ve hücrelere mesaj götüren haberciler vardır. Bu haberciler vücut içindeki belirli vitamin,mineral,enzim, aminoasit gıda eksikliği sonucu yetersiz çalıştığı ,gerekli işleri yerine getirmemesi ile hormon dengesinin bozulduğu, buna bağlı olarak da hastalıkların ortaya çıktığını genel kültür olarak biliyoruz. Hormonların vücuttaki biyokimyasal süreçlerde maestro şefi gibi yönlendirici, durdurucu ya da teşvik edici rolünün olmaması tüm vücudun hücresel haberleşme ve koordinasyonunu sekteye uğratacağını artık net bir şekilde biliyoruz.

Burada bizlere düşen temel vazife nedir?

Vücudun düzenli çalışması için besin ihtiyacı en temel hücresel fonksiyonları, yani hormonları etkiliyorsa , eksiklikleri analiz ederek, doğru besinlerle vücuda yavaş yavaş temin etmek bizim yapmamız gereken işlemdir.
Bütüncül Tıp Bilimi , Klasik Tıp biliminden farklı olarak, insan metabolizmasında sağlıklı yaşayabilmesi için temel ihtiyaçlarını  tespit etmek, eksikleri analiz etmek, bakteri, mantar, parazit gibi zararlı mikroorganizmaların fazlalıkları belirleyip ,hücrelere,dokulara zarar vermeden bunlardan nasıl uzaklaşacağımızı bize öğreten geleneksel tedavi metodudur . Bu bağlamda Biorezonans Terapi Modeli hücresel analiz, eksiklikleri saptama, hücre fonksiyonunu kazandıracak güçlü  uyarıyı verme noktasında bu modelin bel kemiğini oluşturuyor diyebiliriz
Batı tıbbında hormon eksikliğinde, ömür boyu ilaç kullanılmayı teşvik eder. Bütüncül Tıp , hormon seviyesinin neden düştüğünü, vücuda uygulanan Biorezonans Terapisi  frekans analizi ile tespit edip, tekrar o hormonun frekans değerini nasıl yükseltilebileceğine yönelik hem frekansın terapi,hem de o insanın organizmasına uygun bitkileri araştırıp, uygular. Bitkilerle tedavi yönteminin tarihi çok eskilere dayanmakta olup, buna ”Fitoterapi” denilmektedir.  Fitoterapi bitkilere ,klasik tıp alanında yer verilmez.

Bütüne hizmet eden tıp modeli, artık kişileri olması gereken denge, uyum ve bütünlüğüne ulaştırma hedefiyle , hastalık yoktur hasta vardır anlayışını kombine ederek.kişiye özgü yaklaşım ve terapiler ile yaşam kalitesi ve hayat enerjisi diplere vurmuş, umudunu yitirmiş, sürekli doktor takibinde olan huzursuzluk, depresyon ve dikkat eksikliği ile hayatını yaşamaya çalışan bireyler için tüm dünyada dalga dalga yayılan bir umut ışığı olmuştur.

Biorezonans Terapi sistemi, bireylerin mevcut durumlarına değil bu durumların altındaki sebeplere odaklanarak, en doğru uygulama ve yaşam tarzı için bize yol göstererek, tüm dünyada adeta dalga dalga yayılan kronik şikayetlerde en doğru, kolay, pratik ve güvenilir yol olma unvanını eline almıştır. Hücreler, düşünceler, davranışlar, materyaller, sözlerimiz, bedenlerimiz hepsi ama hepsi enerji ve akmaya devam ederken bu enerji akışındaki aksaklıkları bularak ortadan kaldırma fonksiyonuyla sizleri daha dengede, akışta ve uyum içerisinde enerjik ,aktif ve canlı bireyler haline getirme hedefine sahip Biorezonans Terapi sistemi ile tanışmanın şu an tam sırası. Kronik ağrıların var ve ne yapacağını bilmiyorsan bizlere sitemizde bulunan numaralar üzerinden ulaşabilirsin. Yatağa yapışma ve ümitsizlik denizinde boğulma değil harekete geçerek değişim rüzgarları estirme ve gelecek sağlıklı günlere yürüme vakti.

HEMEN BİLGİ ALIN