Evde fizik tedavi herhangi bir sebepten dolayı hizmeti kendi evinde almak isteyen bireylerin kaybettiği fonksiyonel ve fiziksel kapasitelerini yeniden kazanmalarını sağlayan bütüncül yöntemin adıdır. Yaşanılan hastalık, bedensel travma ya da yaralanma gibi durumlardan dolayı hastaneye ulaşımında problem olan bireylere ev konforunda yüksek dikkat ve odak ile fizik tedavi hizmeti uygulanır. Bu sayede Evde Fizik Tedavi hizmetimizden faydalanan hastaların eski sağlığına çok daha kısa sürede ulaştığını görebilmekteyiz. O halde evde fizik tedavinin avantajları nelerdir?

Fizyoterapist Halit Yapıcı

Fizyoterapist Halit Yapıcı

Evde Fizik Tedavi Avantajları

Evde fizik tedavi almanın pek çok yönden avantajı vardır. Her birini şu şekilde ele alabiliriz.

 • Evde fizik tedavi kapsamında hastaya özel bir hizmet sunulur. Dolayısıyla daha verimlidir.
 • Sağlık kuruluşlarında alınan hizmete kıyasla daha hızlı dönüş ve gelişim gösterir.
 • Hastanın istediği gün ve saati belirleme özgürlüğü vardır.
 • Ulaşım sorunu olmaması sebebiyle zaman verimli kullanılır.
 • Enfeksiyon riski yoktur.
 • Zahmetli ya da yorucu değildir.

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Evde fizik tedavi nasıl yapılır? Hizmeti almak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Fizyoterapistin hastayı değerlendirmesiyle başlayarak, hastanın durumu ve hedefleri doğrultusunda özel bir program oluşturarak yapılır. Tedavi süresince fizyoterapistin uygun görmesi durumundaa elektroterapi, kupa terapi ve manuel terapi ve hacamat gibi bütünleyici tedavi yöntemleri de uygulanabilir. Hastalarınız fizyoterapist gözetiminde sürekli kontrol edilir ve hasta yakınıyla irtibatta kalınarak süreç büyük bir dikkat ve titizlikle takip edilir. Kısmi felç, diz ve kalça ameliyatları sonrası rehabilitasyon ihtiyaçları ve parkinson, Ms gibi kişilerde mental, fiziksel ve sosyal problemlere neden olan ve ilerlediğinde hem hastaya hem de ailenin yaşam kalitesini düşüren kronik durumlarda Evde Fizik Tedavi hizmetimiz ve ek danışmanlığımızla gözle görünen hızlı ilerlemeyi görebileceksiniz. İstanbulun pek çok yerinde hizmet verdiğimiz kas iskelet sistemi sorunlarına bağlı sorunlar yaşayan danışanlarımız gibi sizler de arzu ettiğiniz fiziksel ve sosyal bağımsızlığa Evde Fizik Tedavi Hizmetimizle hemen ulaşabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Neden Yapılır?

Fizik tedavi hastalarının tedavi hizmetine ulaşmaları adına harcayacakları efor özellikle yürümekte zorlanan kişiler için zahmetli olacaktır. Bu sebeple evde uygulanan fizik tedavi hastanın ev rahatlığında yapılır. Dolayısıyla hasta hastane ya da kliniğe gitmek için herhangi bir enerji harcamak zorunda kalmaz. Hem zamanın hem de enerjinin tamamı iyileşmeye harcanmış olur. Efor, ulaşım, harcanan para ve zaman birlikte düşünüldüğünde evde fizik tedavi hizmeti almak son derece ekonomiktir. Hasta kendini rahat hissettiği için tedavi olumlu bir şekilde devam eder. Fizik tedavi uygulamaları esnasında hasta direk dinlenmeye geçer ve iyileşme süresi hızlanır. Evde Fizik Tedavi hizmeti ile dünya üzerinde pek çok hasta nörolojik, ortopedik, pediatrik ve diğer kas iskelet sistemini tutan sorunlarda daha kısa sürede sosyal yaşamlarına dönebilme ayrıcalığı edindiler. Şimdi sıra sende.

Kimler Evde Fizik Tedavi Hizmeti Alabilir?

Evde fizik tedavi almak isteyen herkes bu hizmetten yararlanabilir. O halde evde fizik tedavi hizmeti sunduğumuz hasta gruplarını sıralayalım.

 • İnme İnen Hastalar
 • Parkinson Hastaları
 • Boyun ve Bel Fıtığı Olan Kişiler
 • Karpal Tünel Sendromları
 • Fibromiyalji Sendromları
 • Kırık Sonrası
 • Fonksiyonel Kısıtlı Hastalar
 • Lateral Epikondilit

Evde Fizik Tedavi Hizmeti Kim Tarafından Verilir?

Evde fizik tedavi hizmeti, 1 yıl hazırlık 4 sene lisans eğitimi alan ve mezuniyet sonrası sağlık alanında yaptığı okuma ve araştırmalarla beraber aldığı eğitimlerle uzmanlaşan fizyoterapistimiz tarafından verilir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerine ilişkin tüm süreçlerde konfor alanınızda bütün hijyen koşulları sağlanır. Seanslar boyunca kişiler kendi yaşam alanlarında uzman fizyoterapistin belirlemiş olduğu programla steril bir şekilde ağrısız ve kaliteli bir yaşam sürebilmek adına bu hizmetten faydalanırlar. Size özel oluşturulan plan doğrultusunda hizmet başlatılarak süreç içi değerlendirmeler kapsamında tedavi programı sürdürülür.