Kronik Ağrılarda Omega-3 Takviyesi

Omega-3 , bedenimiz, hücrelerimiz ve ruh sağlığımız için hayati öneme sahip çoklu doymamış yağ asididir. Sağlığımız için tepeden tırnağa güçlü etki sunan omega-3, insan vücudu tarafından sentezlenemediği için tarih boyunca dışarıdan temin etmek zorunda kaldığımız bir bileşen olmuştur.

Kronik ağrılarda, romatizma  durumunda, kalp damar sağlığından, depresyona , dikkat eksikliğinden bağışıklığa kadar her yere şifalı dokunuşunu yapar omega-3.

Özellikle çağımızın ilkel salgını haline gelen uzun süreli ağrılar olarak bildiğimiz kronik ağrılarda tam bir itfaiye eri gibi çalıştığını söyleyebiliriz. Merkezimizde bizlere başvuran kronik ağrılı danışanlarımızda yanlarından ayırmamalarını ihtiyatla öneriyoruz. Bu noktada kafalarda bir soru işareti oluşmaktadır.

Peki kronik ağrılarda omega-3 neden bu kadar kıymetli bir role sahip?

1.İltihabı(yangı) azaltarak bağışıklık sistemini sakinleştirir.

İltihap, vücudumuzda tehdit anında bağışıklık sistemi tarafından oluşturulan bir savunma yanıtıdır. Diğer bir deyişle vücudumuzda tehlike yaratma potansiyeline sahip virüs, bakteri ve mantar gibi bileşenler veya bir yaralanma neticesinde oluşan hasarın onarılmasında vücut tarafından oluşturulur. İlk etapta iltihap bizim gerçekten hayatımızı kurtaran bir biyokimyasal süreç olarak görünse de , uzun vadede vücudu tüketir çünkü hiçbir organizma uzun süreli iltihabi durumu kaldıramaz ki uzun vadeli iltihap, kronik iltihaba , bu da kronik ağrılara yol açıyor.

Omega-3 , güçlü yapısıyla kronik iltihaba yol açan süreçleri sakinleştirerek vücudun alarm durumunu yatıştırır. Kronik ağrıları olan bireylerde bulunan mevcut iltihabi durum azalınca da hastaların zindeliği ve yaşam kalitesinin ciddi oranda artış gösterdiği klinik olarak gözlemlenmiştir.

2.Kronik Streste Gizli Kahramandır.

Omega-3 , beyin sağlığına olan katkısı sayesinde kronik ağrıları olan bireylerde bu duruma eşlik eden  depresyon, anksiyete ve kronik stres haliyle mücadeleyi sağlayacak.

Beynin ön korteksine muazzam bir katkı sunar ki yapılan çalışmalar, depresyon tanısı alan ve tedavi gören bireylerde Omega-3 kullanımın depresyon belirtilerini ciddi düzeyde azalttığını doğruladı. Depresyona ve benzer problemlere yaptığınız her dokunuş da kronik ağrılarda hızlı ve etkin gerileme sağlar. Omega-3 kronik ağrılarda her alanda mucizevi dokunuşunu yapar.

3.Vitamin Ve Minerallerin Hücreye Giriş Vizesidir!

Özellikle kronik ağrılar belli başlı vitamin, mineral eksikliğinde sürekli ve daha can sıkıcı bir hale geliyor. Bu durumda sağlıkçılar  olarak bizlere kronik ağrı şikayetiyle başvuran danışanlarımıza direkt olarak magnezyum, D vitamini veya B kompleks vitaminlerinin kullanımları yönünde onay verip ağrıları olan hastalarda bu destekleri verebiliyoruz, lakin mesele şu ki bu bileşenleri hedef hücrelere ulaşıp arzu ettiğimiz katkıyı sunması için hücre zarını Omega-3 ile beslemek şart. Aksi halde hangi vitamin veya minerali alırsanız alın çöpe gider bu sebeple , mesele kronik ağrılar olduğunda başlangıç aşaması ve süreçte gözü Omega-3 e dikmek şart.

Seni yorgunluk, bitkinlik, dikkat eksikliği, unutkanlık , depresyon ve daha pek çok şikayetin ortasında bırakan kronik ağrılarına farklı ve yenilikçi bir bakış açısı ve bütüncül yaklaşım anlayışıyla son vermek için, sitemizde bulunan numaradan bizlere ulaşabilirsin. Güvenin, samimiyetin, faydacı ve bütüncül yaklaşımın hakim olduğu yerde hiçbir kronik ağrı barınamaz. Bizlere ulaşmayı unutmayın!

HEMEN BİLGİ ALIN